jak smarować narty Back Country z fokami - Forum naciarskie Sklepu REMSPORT
 
 

Jeżeli uznasz wpis za interesujący poinformuj o nim znajomych

 
 
 
 
 

jak smarować narty Back Country z fokami

Postprzez scuner » wtorek, 30 kwietnia 2013, 13:10

Na początek może się przywitam, bo to mój pierwszy post na tym forum, zatem Dzień Dobry :smile:

A teraz do rzeczy: napisałem w tym dziale, bo nie pasował ani do zjadówek ani biegówek. Otóż korzystam z nart typu BC (konkretnie Salomon X-Adv grip 69). Są to narty z łuską nadające się do marszu, a nie biegu. Używam ich przede wszystkim w dziewiczym terenie, zazwyczaj nakładając na podejściach foki na ślizgi.
Mam jednak problem ze smarowaniem: po pierwsze kompletnie się na tym nie znam, a po drugie zastanawiam się jak smarować, żeby resztki smaru nie przyklejały się do foki niszcząc klej.
Może kto z Was ma doświadczenie w podobnych kombinacjach? Jeśli tak, będę wdzięczny za poradę.
scuner
 
Autor tematu
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 12:58

Re: jak smarować narty Back Country z fokami

Postprzez kaja45 » środa, 1 maja 2013, 16:54

Witam Cię również. Generalnie masz nartę z łuską czyli praktycznie bez obsługową, gdybyś nie używał foki, to w pewnym warunkach (koło 0 stopni) na łuskę możesz nałożyć smary Anti Ice, po to, aby Ci się łuska nie zaklejała, jeżeli chodzi o strefę poślizgu, smarujesz ją tak samo jak narty biegowe czy zjazdowe (smarowanie na zimno lub na gorąco). W twoim wypadku strefę pod foką zostawił bym czystą bez smaru.
Jacek
Avatar użytkownika
kaja45
Administrator
 
Posty: 145
Dołączył(a): czwartek, 21 kwi 2011, 17:55
Lokalizacja: Tychy
Flagi narodowe:
Poland

Re: jak smarować narty Back Country z fokami

Postprzez scuner » czwartek, 2 maja 2013, 08:16

dziękuję za odzew,
faktycznie traktowałem te narty bezobsługowo, ale zauważyłem, że z czasem mają co raz gorszy poślizg, a do tego ostatnio przy dużej wilgotności, tak niemilosiernie przyklejał się do nich śnieg, że kompletnie unimożliwiało to poruszanie. Wywnioskowałem (nie wiem czy słusznie), że poza naturalnym zniszczenim ślizgu, resztki kleju z foki mogą pozstawać na powierzchni, zwiększając tarcie.
Fokę przyklejam jednak na całej długości ślizgu, wydaje mi się więc, że mam dwa rozwiązania: czyścić co jakiś czas powierzchnię ślizgu z resztek kleju lub smaru, lub wogóle nic nie robić, ale wtedy narta mocno trze. Czyli: smarować, ale potem czyścić? Czy odpuścić wszystko?
scuner
 
Autor tematu
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 12:58

Re: jak smarować narty Back Country z fokami

Postprzez kaja45 » wtorek, 7 maja 2013, 22:05

Nie nic nie odpuszczać, ważne jest, żeby dobrze oczyścić ślizg, później nasmarować go jakimś smarem, jeszcze jedno jakie foki posiadasz ?
Jacek
Avatar użytkownika
kaja45
Administrator
 
Posty: 145
Dołączył(a): czwartek, 21 kwi 2011, 17:55
Lokalizacja: Tychy
Flagi narodowe:
Poland

Re: jak smarować narty Back Country z fokami

Postprzez scuner » środa, 8 maja 2013, 08:42

foki Kohla mieszane (syntetyczno-moherowe).
scuner
 
Autor tematu
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 12:58

Re: jak smarować narty Back Country z fokami

Postprzez kaja45 » czwartek, 16 maja 2013, 07:47

Z nimi nie ma problemu więc spokojnie możesz się stosować do moich zasad i będzie OK
Jacek
Avatar użytkownika
kaja45
Administrator
 
Posty: 145
Dołączył(a): czwartek, 21 kwi 2011, 17:55
Lokalizacja: Tychy
Flagi narodowe:
Poland

 
 

Powrót do Tematy różne



 
 
 
 
 
  • Legenda
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 
 
 
 
 
 
 
cron